Koninginnevereniging Makkum

Makkum - Makkumer Belboei - Het bestuur van Koninginnevereniging Makkum met staand v.l.n.r. Steven Göebel, Jacob v/d Velde, Klaas Groeneveld en Keimpe Jaspers. Zittend v.l.n.r. Wiepie Terpstra en Corrie Koornstra

Makkum - In de afgelopen weken hebben we als Koninginne- vereniging huis-aan-huis een nieuwsbrief verspreid. Hierin blikken we terug op het Koninklijk bezoek van 30 april jl. en kijken we naar het nieuwe jaar, maar wat kan er nog meer gebeuren? Zit er een troonswisseling in de lucht, krijgen we voortaan een Koningsdag en vieren we dat op dezelfde manier? We wachten af. Als Koninginnevereniging maken we ook deel uit van het Comité Dodenherdenking om 4 mei in stand te houden. De vorm van herdenking zal veranderen maar de intentie van het met respect herdenken van de slachtoffers blijft overeind. Bevrijdingsdag 5 mei krijgt tevens een andere invulling maar is landelijk nog niet bekend op welke manier. Wij houden u op de hoogte. 

Lees verder in de Makkumer Belboei


Drie prijswinnaars bij DIO drogist Bolink

Makkum - Tijdens de GIGA-actieweken actie kregen klanten bij elke vijf euro die besteed werd, een GIGA-kaart waarmee gigantische prijzen waren te winnen. Drie van de klanten van drogist Manno Bolink vielen in de prijzen. Mevrouw Ria Oostenveld van de Houtmolen won een Puch damesfiets. Een Nespresso apparaat is gewonnen door Esther Kluft in de Kerkstraat en mevrouw. C. van der Werff op de Wyting werd verrast met een Wellness cadeaubon. Zaterdag 13 december is er een demonstratie van 10.00-16.00 uur bij DIO drogist Bolink. Tijdens de demonstratie maakt u kennis met Weleda’s natuurzuivere producten. 


De Zwaan ”10 over rood biljart toernooi”


Makkum - Het ”10 over rood biljart toernooi” ging van start met 25 deelnemers. De nummers 1 uit de finale poules speelden om de 1e plaats. Er werd een keu verloot onder de deelnemers, aangeboden door Rick Hack eigenaar van café restaurant De Zwaan. De keu werd gewonnen door Wiebren van der Weerdt.


Uitslag:
1. Gerlof Smit 9 pnt gem. 0.8095
2. Piet Genee 9 pnt gem. 1.0556
3. Koert Oostenveld 9 pnt gem. 0.808
4. Jesse Adema 9 pnt gem. 0.8
5. Simon J. de Witte 6 pnt gem 0.756
6. Jaap Reitsma 4 pnt gem 0.5
7. Arend E. Poepjes 3 pnt gem 0.841
8. Nico Elgersma 3 pnt gem 0.391
9. Marion Bersgma 3 pnt gem 0.38
10. Koert Jansen 1 pnt gem 0.475


Voetballertjes Makkum F1 najaarskampioen

Makkum - Makkumer Belboei - De voetballertjes van Makkum F1 zijn ongeslagen najaarskampioen 2008 geworden. Vanzelfsprekend komen ze dan gezamenlijk op de foto. Boven v.l.n.r.: Gerben de Boer, Mel Treub, Ype van der Logt, Jornt Blanksma, Pascal Bos, Lars Onrust en leider/trainer Carel Dolman. Onder v.l.n.r: Abe Reinsma, Rein Oostenveld en Emiel Dolman. Op de foto ontbreekt Rene Reinsma.

Makkum - De voetballertjes van Makkum F1 zijn ongeslagen najaarskampioen 2008 geworden. Vanzelfsprekend komen ze dan gezamenlijk op de foto. Boven v.l.n.r.: Gerben de Boer, Mel Treub, Ype van der Logt, Jornt Blanksma, Pascal Bos, Lars Onrust en leider/trainer Carel Dolman. Onder v.l.n.r: Abe Reinsma, Rein Oostenveld en Emiel Dolman. Op de foto ontbreekt Rene Reinsma. 


Herindelingsontwerp Súdwest Fryslân

Witmarsum - De gemeenten Bolsward, Sneek, Wymbritseradiel, Nijefurd en Wûnseradiel hebben als werknaam voor het herindelingsbesluit Gemeente ”Súdwest Fryslân” gekozen. Dinsdag 16 December zal het rapport, wat hierover gemaakt is, in de verschillende raden behandeld worden en zal het herindelingsbesluit vastgesteld worden. Als de gemeenten samen gevoegd worden ontstaat er een gemeente met 81000 inwoners. Deze mensen wonen in 71 kernen en worden tot nu toe in de verschillende raden vertegenwoordigd door 85 raadsleden. De gemeenten bieden nu werkgelegenheid aan 758 personen. De totale oppervlakte van de nieuwe gemeente wordt 81376 ha. In totaal is er in deze zuidwest hoek gemeenten werkgelegenheid voor 28926 personen. Wûnseradiel is tot nu toe de gemeente met de grootste oppervlakte. Deze gemeente heeft 27 kernen en heeft één minder dan Wymbritseradiel. Deze gemeente heeft 28 kernen. Opvallend is dat de gemeente met de grootste oppervlakte de minste werkgelegenheid biedt. In deze gemeente is werk voor 2450 personen. Oorzaak hiervan kan zijn dat alleen in de grote kernen werkgelegenheid is en op het platteland veel agrarische bedrijven zijn, die een grote oppervlakte hebben, maar waar het werk door weinig mensen gedaan wordt. Na de openbare raadsvergadering zal woensdag 17 december d.m.v. persberichten de formele bekendmaking in twee dagbladen bekend gemaakt worden. Verder zal er in de lokale media veel aandacht aan besteed worden en gaat 17 december een gezamenlijke website het internet op. Voor mensen die toch nog iets meer willen weten over de gang van zaken, de vergadering is zoals gebruikelijk openbaar en iedereen is welkom en kan hij/zij voorafgaande aan de raadsvergadering nog inspreken. Dit moet wel vooraf gemeld worden bij de griffier van de gemeente. 


Kerstconcert
in de Victoriustsjerke

Pingjum - Op zondag 21 december is er een kerstconcert in de Victoriustsjerke te Pingjum. Tijdens dit concert zullen het interkerkelijk mannenkoor ”De Flevosanghers” uit Makkum en de muziekvereniging ”Harmonie” uit Pingjum kerstliederen ten gehore brengen. Er zullen bekende en minder bekende kerstliederen gezongen en gespeeld worden. Voor de muziekvereniging uit Pingjum is het een unieke gebeurtenis: zij hebben namelijk nog nooit eerder een gezamenlijk concert gegeven. De samenwerking met de Flevosanghers is tot stand gekomen nadat het koor twee jaar geleden zelf een kerstconcert had gegeven in Pingjum. De Flevosanghers staan onder leiding van Marco Rypma die een aantal solostukken ten gehore zal brengen. Hij zal hierbij op piano begeleid worden door Balt de Vries. De muziekvereniging ”Harmonie” staat onder leiding van dirigent Luc Feikens. Na afloop is er een gezellige afsluiting in Dorpshuis ”De Gouden Hoep”. We hopen u allen te mogen begroeten op zondag 21 december om 16.00 uur in de Victoriustsjerke aan de Grote Buren te Pingjum. 

 

Archief Makkumer Belboei 
nummer 1267 10 december 2008

De Makkumer Belboei wordt sinds kort ook in pdf formaat bewaard op een lokale server. Vanuit de zoekmachine en de archief pagina's kunt u deze kranten benaderen en downloaden. Deze server is echter niet altijd online.

Op deze pagina staan de artikelen zoals deze op de website zijn verschenen. Verder vindt u op deze pagina een index van alle artikelen uit deze Makkumer Belboei. 


Kaartverkoop gestart Us Stek’s 
6e Oud en Nieuw feest

Makkum - 2008 was tot nu toe voor Makkum al een memorabel jaar. Intocht Koningin, goedlopende bedrijven in de scheepsbouw, re-fit haven, recreatievoorzieningen en onderhoud vaarten, en natuurlijk het nog te vieren oud en nieuw feest. Voor de 6e maal alweer wordt het feest waar iedereen welkom is gevierd in een tent op het terrein van Us Stek nabij de kaats- en tennisvelden. Georganiseerd door ver. Caravan Us Stek. Dit jaar een verassende muzikale show met DJ Kees en crew. DJ Kees is bekend van lokale bedrijfs- en verenigingsschnabbels en heeft in de laatste jaren een naam opgebouwd in het DJcircuit. Kees wordt dit jaar bijgestaan door een co-host en een keur aan geluidseffecten, beelden en hits niets dan hits! Een muzikaal jaaroverzicht met onder andere een recordpoging polonaise, een prijzenslag, simultaan schuifelen en vooral veel gezelligheid. Wil je het jaar in stijl afsluiten moet je bij dit feest aanwezig zijn. De kaartverkoop is vanaf maandag 8 december gestart. Kaarten zijn te halen bij leden van Us Stek of bij de infobalie van de Jumbo Kooistra te Makkum. Dit jaar weer alleen voorverkoop van kaarten. Wees er snel bij want de tent is even groot als voorgaande jaren! Alvast tot de 31e december! Ver. Caravan Us Stek 


Voor 20e maal Kerst-Zing-Mee in sporthal te Makkum

Makkum - Op D.V.zondagavond 14 december vindt voor de 20e maal de jaarlijkse ”Kerst- Zing-Mee” plaats in sporthal ”Maggenheim” te Makkum. Sinds 1989 wordt deze, inmiddels traditionele, ”Volks-Kerstzang” gehouden met veel muziek, koor- en samenzang van bekende Kerstliederen. Voor deze avond heeft men het bekende Lemster Mannenkoor uitgenodigd o.l.v. de heer Harm van der Meer. De muzikale medewerking wordt verzorgd door het muziekkorps van het Leger des Heils uit Harlingen o.l.v. de heer Piet Visser en pianobegeleiding is van de heer Koos Dreunhuizen uit Sneek. De......

Lees verder in de Makkumer Belboei


Marne College danst in Utrecht

€ 27.500 opgehaald voor bestrijding aids en HIV 

Bolsward - Ruim 500 leerlingen zijn zaterdag 29 november naar het slotfeest van ”Dance4life” in de Jaarbeurs geweest. Met 10 bussen zijn de leerlingen, onder begeleiding van personeelsleden van de school, aan het begin van de middag vertrokken en om 22.30 uur was iedereen weer veilig in Bolsward. Op het programma stonden onder anderen ‘Party Squad’, ‘Lange Frans en Baas B.’ en ‘dj Tiësto’. Om 17.00 uur werd er via de satelliet contact gemaakt met jongeren in 15 andere landen die op hetzelfde moment hun Dance4life-feest hielden. Marieke van der Schaaf, leerling van het organisatieteam van het Marne: ”Het feest was super! Toen we via de satelliet verbinding kregen met al die andere jongeren over de hele wereld kreeg ik echt kippenvel.” Op het Marne College is in totaal € 27.500 opgehaald voor de bestrijding van aids en HIV en daarmee was de school derde van in totaal 42 deelnemende scholen in Nederland. Een geweldige prestatie! 


Een oproep met groot succes... 

Makkum - Afgelopen september plaatste ik een artikel in de Belboei, onder de titel: ”Een beetje meer hulp is nooit weg...” Het artikel beschreef het wel en wee van ieders gezondheid en het ouder worden, het wonen in Avondrust en wat gezonde mensen daar te bieden kunnen hebben, als KoffieBar-vrijwilliger, die haar 6 jarige bestaan inmiddels is gepasseerd. Ik heb veel positieve reacties over het artikel mogen horen en ontvangen. En het resultaat is dat wij inmiddels acht nieuwe vrijwilligers hebben kunnen inwerken, die ook ieder een aantal uren per maand het wonen in ‘ons’ zorgcentrum, komt veraangenamen in de avonduren. Een geweldig resultaat dus...!!! Daarvoor ieder dank. Met vriendelijke groet, Marcel Knijff, voorzitter KoffieBar-Avondrust 


 

Index:

Koninginnevereniging Makkum
Kaartverkoop gestart Us Stek’s 6e Oud en Nieuw feest
Voor 20e maal Kerst-Zing-Mee in sporthal te Makkum
Herindelingsontwerp Súdwest Fryslân
Eindejaarsuitkering voor minima
Schoon water voor elk kind!
Kerstconcert in de Victoriustsjerke
Kerstmarkt in Parrega
Drie prijswinnaars bij DIO drogist Bolink
Kaarsenactie World Servants Makkum
Vrouwen van Nu afd. Wûnseradiel
Winterboerenmarkt te Pingjum
Marne College danst in Utrecht
Sint en Piet op bezoek bij kinderen van o.b.s. it iepen stee
Een oproep met groot succes...
Sanco Projects nieuwe sponsor voor volleybalteam
De Waardruiters
PSV De Halsbanruters
De Zwaan 10 over rood biljart toernooi
voetbal - Makkum vergeet te scoren en laat de punten in Oudemirdum
Voetballertjes Makkum F1 najaarskampioen
Inleveren kopij

 

 

 

 

 

 

 

 

Makkum Nieuws © Makkumer Belboei, krant voor Makkum en omstreken

 

 

..